NİCE HAZAN MEVSİMLERİNE

Posted on

Uzun zamandır yapmak istediğim ama, bir türlü de yapamadığım bir şey yaptım;bir kisim yazılarımı bir araya getirerek “Yüreğimde Hazan Mevsimi “ isimli kitabımda topladım.

Hemde yakında geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarak ;

Çok değil bundan 3 yıl öncesi Türkiyede yaşayan bütün  halkların  en demokratik isteklerini varlığını ve dramını dünyaya duyurmaya çalıştığım için Türkiye’den ayrilmak  zorunda kalmıştım. Yağmurlu bir Mart  gecesi illegal yollardan başımdan geçen türlü zorluklardan geçerek ölümler atlatarak tesadüfen yaşamış,ulkemden ayrilmistim. Ayrilmadan once on yılı aşkın bir süre ölümle yaşam arasındaki o ince çizgide gerçek aşkına bağlı gazetecilik yapmıştım.

Sadece gazetecilik yaptığım; haber, makale yazip,  belgesel yaptigim için akıl almaz baskılara uğramış; gözaltına alınmış, işkenceden geçirilmiş, hapse atılmış ve sonunda ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalmıştım. Bu yüzden ulkemden ayrilmak zorunda kalip,surgunde yeni bir hayata başlamıştım Hem de bir an ,bir zaman kurdugumuz cumlelerden mahrum birakmistim esi,dostu,yaren ve yoldaslarimi.Ve oysa nice yillardir ve nice zamanlardir nice anne ,baba, kardes ,sevgili,evlat her gun duymaya alisik ,görmeye barisik oldugu seslerden ve yuzlerden mahrum.Nice zamandir Berkin Elvanin ,Ethem in yuzu son cekilmis bir fotografin karesi gibi son anlariyla asili dururlar sevdiklerinin gözlerinde…Bizler bizi biirbirimizi sevenler umarim asla mahrum kalmazlar sevdikleri yuzlerden ,izlerden ve sözlerden….

Surgunde olmamin üzerinden 3, gazeteciliğe başlamamın üzerindense 13 yıl geçti. Ve elbette aradan geçen bu 13 yılda çok şey değişti.Dolayısıyla ödenen bedellerin hiçbiri boşa gitmedi. Şimdi  yıllardır  bu ateş çemberinden onurunu koruyarak geçmiş biri olarak basım dik durdum…..Bundan sonra ne olacağımla da ilgilenmiyorum. Çünkü bu kadarı bana yetiyor.Ben üzerime düşeni yaptığıma inanıyor, bunun vicdanı huzurunu yaşıyorum.

Özellikle son uc ayi gercekten cok yorucu gecti.Cunku yeni yazmaya basladigim gercek bir hayatta yasanan bir olaya dayanan romanim“Töre´´tum enerjimi aliyor.Buna ragmen gercekten mutluyum……Her yazar gibi yeni bir kitabim daha cikti.Bu çalışmamda bana desteğinin hiç esirgemiyen onlarca arkadaşıma şükranlarımım sunuyorum.

 

Özgur Fuat DOGANSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir